Sport.pl

Aktualności

XXV kolejka: Orzeł Mroczeń - Pogoń Trębaczów 1:0 (0:0)

• autor: OrzelMroczen, 2013-05-05 23:14

W 25 kolejce spotkań o mistrzostwo Kaliskiej Klasy Okręgowej ZINA "Orzeł" Mroczeń pokonał na własnym boisku "Pogoń" Trębaczów.

W niedzielne popołudnie odbył się mecz derbowy pomiędzy mroczeńskim Orłem, a trębaczowską Pogonią. Na stadionie stawiło się sporo kibiców jednej jak i drugiej drużyny. Zaskoczeniem mogła być dzisiejsza aura, która przypominała raczej lipcowe popołudnia niż majowy weekend, który aktualnie nie rozpieszczał pogodą. Początek meczu był bardzo ospały w wykonaniu obu drużyn. Żadna z ekip nie kwapiła się do ataków, a z boiska przez pierwsze 30 minut wiało nudą. Pierwszy groźny strzał oddał napastnik przyjezdnych w 35 minucie spotkania, jednak pewnie w bramce zachował się Marcin Lorek, sparując piłkę na rzut rożny. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie Orzeł miał po rzucie rożnym. Dorzuconą piłkę przez Rafała Janickiego  strzałem głową zakończył Maciej Moś, jednak uderzył tak niefortunnie, że trafił w plecy Marcina Góreckiego, futbolówka spadła pod nogi Grzegorowskiego który nie trafił czysto w piłkę, co za tym idzie także w bramkę. Godną odnotowania jest też akcja Janickiego, Góreckiego i Piaskowego, w której ten ostatni źle przymierzył, w konsekwencji czego bramkarz Pogoni rozpoczynał grę z 5 metra.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze Orła. Już w pierwszej minucie stworzyli akcję, która mogła wyprowadzić mroczenian na prowadzenie. Z lewej strony dośrodkował wprowadzony po przerwie Maciej Sipurzyński, jednak strzał Marcina Grądowego z problemami na rzut rożny sparował Pawłowicz. Przez blisko 15 minut Orzeł nie schodził z połowy rywala, co przyniosło efekt w 58 minucie. Wówczas ostrowski duet: Grzegorowski - Sipurzyński przeprowadził zabójczy kontratak, po którym "Szczupak" wyprowadził Orła na jednobramkowe  prowadzenie. Ta bramka podcięła skrzydła zawodnikom Pogoni, jednocześnie wprowadziła spokój w poczynaniach mroczenian. Orzeł kontrolował resztę spotkania i spokojnie dowiózł korzystny wynik do końcowego gwizdka.

Podsumowując; Orzeł rozegrał nienajlepszy mecz, jednak wygranych sie nie sądzi. Dlatego już czekamy na kolejną kolejkę, w której lider kaliskiej okręgówki zmierzy się z drużyną LKS Jankowy. To spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00 na stadionie w Jankowych.

Orzeł Mroczeń - Pogoń Trębaczów 1:0 (0:0)

1:0 (58') Sipurzyński Maciej, asysta Grzegorowski Filip

Skład Orła: Lorek - Grzegorowski, Biniek, Moś M., Parzonka (59' Dziergwa) - Luźniak, Piaskowy (45' Sipurzyński), Grądowy (89' Kmieciński), Janicki (83' Godek) - Górecki, Gąszczak

Rezerwa: Szyc, Broda, Moś B.