Sport.pl

Aktualności

VIII Kolejka: KKS 1925 Kalisz - Orzeł Mroczeń 0:1

• autor: OrzelMroczen, 2013-09-20 14:21

W sobotę 21.09.2013 Orzeł Mroczeń jechał na spotkanie do Kalisza, gdzie o godzinie 17:00 mierzył się z tamtejszym KKS-em 1925.

Sobotnie mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny dzieliło 5 punktów w ligowej tabeli. Kaliszanie chcieli wygrać to spotkanie, aby nadal utrzymywać kontakt punktowy z czołówką tabeli. Natomiast piłkarze z Mroczenia mieli zagrać kolejny dobry mecz w IV lidze.

Pierwszą połowę spotkania lepiej zaczęli gospodarze, którzy lepiej operowali piłką i przeprowadzali groźne akcje, głównie dzięki dobrze funkcjonującym skrzydłom. W początkowych 20 minutach zawodnicy KKS-u wykonywali 3 rzuty rożne, które mogły dać im prowadzenie. Jednak obrona Orła dzielnie broniła dostępu do własnej bramki. Kluczowym momentem widowiska okazała się sytuacja z 26 minuty. Piłkę na prawej stronie boiska otrzymał pomocnik gospodarzy, po czym wbiegł w okolicę pola karnego, gdzie został sfaulowany przez Dawida Betkę. Pierwsza decyzja sędziego to rzut wolny dla Kaliszan, jednak po konsultacji z liniowym, pan Dominiak ku zdziwieniu gości wskazał na "wapno". Decyzja wzbudziła wiele kontrowersji, a piłkarze i ławka rezerwowych Orła nie potrafiła się z tym faktem pogodzić. Przez co żółtą kartkę otrzymał Karol Gąszczak jak się później okazało - niesłusznie (sytuację z faulem zarejestrowała nasza fotograf Daria Wierzba). Jednak sprawiedliwości stało się zadość, gdy do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Marcin Lis i fatalnie spudłował. Od tej akcji Orzeł przebudził się i już zdecydowanie śmielej  poczynał sobie w ofensywie. Swoich szans próbowali Gąszczak, Grądowy oraz Górecki. W 43 minucie meczu ten ostatni z wymienionych ograł w polu karnym obrońcę, natomiast kolejny defensor ściął Marcina równo z murawą i tym razem sędziowie z Konińskiego OZPN-u nie mieli wątpliwości, aby odgwizdać kolejną "jedenastkę". Wykonawcą okazał się sam poszkodowany, który tym samym zdobył już ósmą bramkę na czwartoligowych boiskach.

Druga odsłona meczu przyniosła jeszcze więcej emocji. W 53' pomocnik z Kalisza otrzymał drugą żółtą kartkę przez co zawodnicy z Mroczenia mieli teoretycznie ułatwione zadanie, by dowieźć korzystny rezultat do końca. Jednak losy spotkania nie potoczyły się tak "różowo" jak można było przypuszczać. Przede wszystkim piłkarze Orła nie zepchnęli "Cebulorzy" do obrony, a walka przeniosła się do środkowej strefy boiska. Mroczenianie zdołali kilka razy przedostać się w pobliże bramki KKS- u, jednak obrona gospodarzy skutecznie wychodziła z opresji. W 65 minucie meczu nastąpiła kolejna akcja, w której główną rolę odegrali sędziowie. Piłkę na wolne pole otrzymał Karol Gąszczak, który chciał minąć byłego bramkarza LKS-u Jankowy - Adama Dwornika - jednak upadł na murawę delikatnie zahaczany. Pierwsza reakcja: rzut karny i czerwona kartka dla bramkarza z Kalisza. Po konsultacji z sędziom liniowym, decyzja została zmieniona i drugą żółtą kartkę ujrzał Gąszczak. Siły się wyrównały i do końca meczu Orzeł musiał walczyć o dowiezienie zwycięstwa. Naszych zawodników ta walka kosztowała wiele sił, ponieważ akcje oskrzydlające kaliszan były bardzo groźne, jednak brakowało w nich skutecznego wykończenia. Trener Posadzy desygnował do gry wszystkich swoich czterech rezerwowych graczy, którzy wnieśli trochę świeżości w poczynania Orła. Sędzia po doliczeniu czterech dodatkowych minut, zakończył to pełne emocji widowisko i Orzeł mógł dopisać sobie kolejne 3 punkty w ligowej klasyfikacji.

3 zwycięstwa i remis to dorobek piłkarzy Orła w meczach wyjazdowych w tym sezonie. Cieszmy się, że jesteśmy świadkami tak pięknie grającej ekipy z Mroczenia. Kolejne arcytrudne spotkanie już w niedzielę 29.09.2013. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna przez wielu wskazywana jako murowany kandydat do awansu, czyli SKP Słupca. Wszystkich sympatyków naszego klubu zapraszamy w niedzielę na stadion Orła.

KKS 1925 Włókniarz Kalisz - Orzeł Mroczeń 0:1 (0:1)

43' Marcin Górecki - karny

Skład Orła: Lorek M. - Betka (75' Ćwikła), Biniek, Moś M., Moś B. - Luźniak, Grądowy (78' Kmieciński), Nowak (88' Lorek P.), Gąszczak - Przybyłowicz, Górecki (85' Janicki)