Aktualności

VII Kolejka: Orzeł Mroczeń - GOS Zieloni Koźminek

• autor: OrzelMroczen, 2018-09-19 14:53

Orzeł wskakuje na fotel wicelidera !

Sobotnie spotkanie VII kolejki Ligi Międzyokręgowej pomiędzy Orłem Mroczeń, a Zielonymi Koźminek rozpoczęło się o godzinie 16:00. Orzeł od samego początku spotkania starał się pokazać, że zasłużył na miano faworyta w tym meczu. W podstawowym składzie ekipy z Mroczenia próżno było szukać wielu zmian, jednak przesunięcie Kacpra Małolepszego do linii ataku, przyniosło wiele ożywienia w ofensywie. Kilka prób akcji indywidualnych zawodników Marka Wojtasiaka nie dawało wymiernego efektu w postaci bramki, na co bardzo często zwracał swoim podopiecznym trener z Ostrowa. Zieloni przed tym meczem zajmowali ostatnią pozycję w tabeli, więc być może to rozzuchwalało piłkarzy Orła do podejmowania często indywidualnych akcji, które nie zmieniały rezultatu. Kilka prób podjął Małolepszy, jak również Górecki, jednak spełzły one na niczym. Dopiero gdy dochodziła końcówka pierwszej połowy, Janicki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Akcję Jurasika, uderzeniem próbował zakończyć Górecki, jednak jego strzał okazał się być podaniem do Janickiego, który bez zastanowienia huknął prostym podbiciem futbolówkę, otwierając wynik spotkania. Sędzia pozwolił rozegrać jeszcze jeden atak gospodarzom, jednak strzał Gajewskiego okazał się być niecelny.

Bramka do szatni zawsze podcina skrzydła drużynie, która ją traci, a dodaje wiatru tej, która ją strzela. Tak było i tym razem. Jakby przebudzeni zawodnicy Marka Wojtasiaka zaczęli grać swoją piłkę. Starali się szybko odbierać futbolówkę na połowie przeciwnika, co umożliwiało stwarzanie co raz częstszych akcji ofensywnych. W 62 minucie piłkę przejął Janicki, podał do Góreckiego, który prostopadłym podaniem wypuścił Kacpra Małolepszego, a ten bez namysłu strzelił obok bezradnego golkipera gości. Był to debiutancki gol młodego zawodnika w barwach naszego klubu. Jednak nie poprzestał on na jednym trafieniu. Minutę później w bliźniaczej akcji zdobył kolejną bramkę, tym samym Orzeł prowadził już 3:0. Kolejne trafienie także było zasługą duetu Małolepszy - Górecki. Tym razem to ten starszy wpisał się na listę strzelców, pakując piłkę piętką do bramki przeciwnika. Trzeba przyznać, że Małolepszy był w tym fragmencie gry graczem decydującym. Do swoich dwóch bramek i asysty, dołożył kolejne ostatnie podanie, kiedy to dorzucił piłkę Jakubowi Kupczakowi, który to ustalił wynik meczu w 78 minucie na 5:0. Ciężko byłoby wskazać innego bohatera tego spotkania niż Kacper. Cieszy to tym bardziej, że chłopak ma dopiero 17 lat, więc jeszcze wiele dobrego może dać tej drużynie. Na pochwałę jednak zasługuje cały zespół, głównie za drugą połowę, gdzie był nieustępliwy, zadziorny, szybko operował piłką i tworzył sporo sytuacji bramkowych. Dodatkowym plusem w tym meczu był powrót do drużyny Bartka Mosia, który to walczył z kontuzją kolana od pół roku, a w tym meczu zaliczył ponad 10 minut zastępując w końcówce Daniela Parzybóta w obronie. Kolejny mecz ligowy Orzeł rozegra 22.09.2018 r. w Mroczeniu o godz. 16:00. Przeciwnikiem ekipy Marka Wojtasiaka będzie Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski - spadkowicz z IV ligi. Spotkanie to zapowiada się równie ciekawie, więc serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Orzeł Mroczeń - GOS Zieloni Koźminek 5:0 (1:0)

1:0 (44') Rafał Janicki - as. Marcin Górecki

2:0 (62') Kacper Małolepszy - as. Marcin Górecki

3:0 (63') Kacper Małolepszy - as. Marcin Górecki

4:0 (66') Marcin Górecki - as. Kacper Małolepszy

5:0 (78') Jakub Kupczak - as. Kacper Małolepszy

Skład Orła: Peksa - Strąk (63' Rabiega), Luźniak, Kupczak, Parzybót (81' Moś) - Jurasik (84' Froń), Janicki, Bednarek, Gajewski (74' Grądowy M.) - Górecki, Małolepszy

Rezerwa: Jędrzejewski